Sadrokartón pre perfektnú izoláciu vašej nehnuteľnosti

Je zrejmé, že pri našej stavebnej činnosti používame aj sadrokartón. Patrí k najčastejším materiálom, ktorý si žiada novostavba, ako aj rekonštrukcia domu či rekonštrukcia bytu. Mimoriadne sa nám osvedčil sadrokartón Rigips, ktorý je známy širokým spektrom využitia. Podieľa sa na akustickej pohode a odhlučnení nehnuteľnosti. Vyznačuje sa výbornými hodnotami vzduchovej nepriezvučnosti. To znamená, že sadrokartón Rigips eliminuje nežiaduci hluk, pred ktorým sa nedá ujsť. Či už ide o hlučnejších susedov, ruch križovatky či frekventovanej ulice. Využívame sadrokartón vo forme kaziet a dosiek, ktorý zabezpečí ideálnu priestorovú akustiku v interiéri.

Sadrokartón ako univerzálny stavebný materiál

Prvotriedny sadrokartón zároveň prispieva k lepším tepelno-izolačným vlastnostiam stien. Hodí sa do každej miestnosti v domácnosti, dokonca aj do kúpeľne. Vtedy zvykneme montovať systémy zo sadrovláknitých dosiek Rigidur. Do priestoru s vyššou vlhkosťou je vhodný aj špeciálny sadrokartón na báze sadry, ktorý disponuje impregnovaným sadrovým jadrom a povrchovou sklenou tkaninou s ochranným vodoodpudivým náterom. Pri práci používame sadrokartón podporujúci požiarnu bezpečnosť a prinášajúci klimatické pohodlie. Priečky a steny tvorené sadrokartónom spĺňajú nielen fyzikálno-stavebné požiadavky, ale aj estetický aspekt. Vďaka nemu totiž dosiahneme perfektne hladké steny a stropy. Stačí vhodné maľovanie a stierkovanie, o ktoré sa taktiež postaráme – a výsledkom budú nádherné rovné steny. A pokojne na ne môžete zavesiť obraz, zrkadlo či televízor. Sadrokartón sa síce vyznačuje nízkou hmotnosťou a pomerne malou hrúbkou (v porovnaní s murovanou stenou), avšak je mimoriadne pevný a odolný. Ľahko sa s ním manipuluje, čo do značnej miery urýchľuje práce. Navyše, vďaka suchej výstavbe odpadá čakanie, kým materiál uschne (čo sa nedá povedať o betónových či tehlových stenách). S tým súvisí ďalšia výborná vlastnosť – sadrokartón nevytvára vlhkosť.

Experti na práce
so sadrokartónom

Sadrokartón je multifunkčný a vďaka nemu vieme rýchlejšie postaviť nielen steny a priečky, ale obklady stien, podhľady či dokonca podlahu. Dôležité je zvoliť správny sadrokartón na konkrétny účel. V oblasti jeho montáže máme bohaté skúsenosti, čiže vám vieme rozumne poradiť, aký typ sadrokartónu bude najvhodnejší v prípade vašej rekonštrukcie či výstavby. Taktiež sa postaráme o jeho precíznu inštaláciu pri zachovaní kvalitatívnych vlastností a parametrov.

Kontaktný formulár

Online kalkulácia